Strona główna › Porównaj
Porównywarka wyświetlaczy e-papier – porównaj 3 modele
Wybierz trzy modele z listy, a tabela pokaże różnice w zasilaniu, łączności, zarządzaniu i warunkach pracy. Na zielono zaznaczam model, który wypada najlepiej w danym parametrze. Rozmiaru i wagi nie oceniam, bo zależą od przekątnej – widać je w tabeli, ale bez wskazywania zwycięzcy. Wszystkie dane pochodzą z kart katalogowych producentów.
Autor: Daniel Kowalski · Aktualizacja: 15 października 2026 · Dane z karty katalogowej producenta
▲ najlepsze – najlepsza wartość wśród wybranych modeli (gęstość pikseli, grubość, zakres temperatur). ✓ / ✗ – funkcja jest albo jej brak. „nie podano” – producent nie podaje tego w karcie. Rozmiaru i wagi nie oceniam, bo zależą od przekątnej.
Zapytaj o te modeleJak czytać porównanie
- ▲ najlepsze (zielone pole) – najlepsza wartość wśród wybranych modeli: największa gęstość pikseli, najmniejsza grubość i najszerszy zakres temperatur, w którym zmienisz treść.
- ✓ / ✗ – czy model ma daną funkcję: pracę na baterii, PoE, ładowanie bezprzewodowe, Ethernet, USB.
- „nie podano” – producent nie podaje tego w karcie. Nie znaczy to, że funkcji nie ma – potwierdzam to przy zapytaniu.
- Czas pracy na baterii – producenci go nie podają, bo zależy od liczby zmian treści. Liczę go dla Twojego harmonogramu.
Gotowe porównania
E-papier 32″ i A2: Samsung vs LG vs Philips vs Sharp
| Parametr | Samsung EM32DX-A | LG 32RS1Q-B | Philips 32BDL5150I | Sharp EP-CA22 |
|---|---|---|---|---|
| Rozdzielczość | 2560 × 1440 | 2560 × 1440 | 2560 × 1440 | 2160 × 3060 |
| Gęstość pikseli | 93 ppi | 93 ppi | 93 ppi | 131 ppi ▲ |
| Grubość | 17,9 mm | 17,8 mm | 37,5 mm | 14,7 mm ▲ |
| Waga | 2,4 kg | 3,1 kg | 3,5 kg | 2,3 kg |
| Praca na baterii | ✓ wbudowany akumulator 4600 mAh | ✓ wbudowany akumulator 72 Wh | ✓ komora na 4 ogniwa 18650 (osobno) | ✓ powerbank USB-C (wg karty AU) |
| Zasilanie PoE (kabel sieciowy) | ✓ PoE+ przez adapter RJ45/USB-C (osobno) | ✗ brak | ✓ PoE++ wbudowane | ✗ brak |
| Ładowanie bezprzewodowe | ✗ brak | ✓ do 15 W (powerbank Qi2) | ✗ brak | ✗ brak |
| Port Ethernet (RJ45) | ✗ brak portu | ✗ brak portu | ✓ 10/100 Mb/s | ✗ brak portu |
| Temperatura, w której zmienisz treść | 0–40°C | 0–40°C, bez bezpośredniego słońca | 0–50°C ▲ | 0–50°C ▲ |
| Zarządzanie zdalne | Samsung VXT (licencja) | LG SuperSign (abonament) | PPDS Wave, partnerzy CMS | partnerzy CMS |
Najcieńszy jest Sharp EP-CA22 (14,7 mm), a najszerszy zakres temperatur mają Sharp EP-CA22 i Philips 32BDL5150I (0–50°C). Największy akumulator ma LG 32RS1Q-B (72 Wh) – jako jedyny ładuje się też bezprzewodowo. Samsung EM32DX-A ma wbudowany akumulator i sterujesz nim z aplikacji w telefonie. Philips jako jedyny w tej grupie ma wbudowane PoE++ i port Ethernet.
Otwórz to porównanie w porównywarce →
E-papier 25″: Philips vs Sharp
| Parametr | Philips 25BDL4150I | Sharp EP-C251 |
|---|---|---|
| Rozdzielczość | 3200 × 1800 | 3200 × 1800 |
| Gęstość pikseli | 145 ppi | 145 ppi |
| Grubość | 37,5 mm | 31 mm ▲ |
| Waga | 2,7 kg | 1,9 kg |
| Praca na baterii | ✓ komora na 4 ogniwa 18650 (osobno) | ✓ zewnętrzna komora baterii |
| Zasilanie PoE (kabel sieciowy) | ✓ PoE++ wbudowane | ✗ brak |
| Ładowanie bezprzewodowe | ✗ brak | ✗ brak |
| Port Ethernet (RJ45) | ✓ 10/100 Mb/s | ✗ brak portu |
| Temperatura, w której zmienisz treść | 15–35°C | 15–35°C (praca 0–40°C) |
| Zarządzanie zdalne | PPDS Wave, partnerzy CMS | partnerzy CMS |
Oba modele mają 25,3″ i rozdzielczość 3200 × 1800. Sharp EP-C251 jest cieńszy (31 mm wobec 37,5 mm) i lżejszy, ma panel E Ink Spectra 6 i zewnętrzną komorę baterii. Philips 25BDL4150I ma Androida, Ethernet, PoE++ i komorę na cztery ogniwa 18650. Oba zmieniają obraz tylko w temperaturze 15–35°C.
Otwórz to porównanie w porównywarce →
E-papier 13″: Samsung vs Philips vs Sharp
| Parametr | Samsung EM13DX | Philips 13BDL4150IW | Sharp EP-C131 |
|---|---|---|---|
| Rozdzielczość | 1600 × 1200 | 1600 × 1200 | 1600 × 1200 |
| Gęstość pikseli | 150 ppi | 150 ppi | 150 ppi |
| Grubość | 17,9 mm ▲ | 31,66 mm | 20,9 mm |
| Waga | 0,9 kg | 1,3 kg | 0,7 kg |
| Praca na baterii | ✓ wbudowany akumulator 4600 mAh | ✗ brak – zasilacz lub PoE++ | ✓ zewnętrzna komora baterii |
| Zasilanie PoE (kabel sieciowy) | ✓ PoE+ przez adapter RJ45/USB-C (osobno) | ✓ PoE++ wbudowane | ✗ brak |
| Ładowanie bezprzewodowe | ✗ brak | ✗ brak | ✗ brak |
| Port Ethernet (RJ45) | ✗ brak portu | ✓ 10/100 Mb/s | ✗ brak portu |
| Temperatura, w której zmienisz treść | 0–40°C ▲ | 15–35°C | 15–35°C (praca 0–40°C) |
| Zarządzanie zdalne | Samsung VXT (licencja) | PPDS Wave, partnerzy CMS | partnerzy CMS |
Najcieńszy jest Samsung EM13DX (17,9 mm). Jako jedyny w tej grupie ma wbudowany akumulator i zmienia treść w 0–40°C. Sharp EP-C131 jest najlżejszy (0,7 kg) i ma panel E Ink Spectra 6. Philips 13BDL4150IW ma Androida, Ethernet i PoE++, ale nie ma baterii. Philips i Sharp zmieniają obraz tylko w 15–35°C.
Otwórz to porównanie w porównywarce →
▲ – najlepsza wartość w tabeli. Dane z kart katalogowych producentów, stan na październik 2026.
Nie wiesz, który model wybrać?
Opisz miejsce montażu, liczbę ekranów i to, jak często chcesz zmieniać treść. Porównam modele pod Twój projekt i przygotuję ofertę.
Pytania i odpowiedzi
Który wyświetlacz e-papier działa najdłużej na baterii?
Żaden producent nie podaje w kartach liczby dni pracy, bo zależy ona od tego, jak często zmieniasz treść. Największy wbudowany akumulator ma LG 32RS1Q-B (72 Wh), a Samsung pisze, że jego ekrany działają „przez tygodnie”. Przy doborze liczę czas pracy dla konkretnego harmonogramu.
Który e-papier nadaje się do chłodnego holu?
Philips 32BDL5150I i Sharp EP-CA22 pracują w temperaturze 0–50°C, a Samsung i LG w 0–40°C. Philips 13″ i 25″ oraz Sharp EP-C131 i EP-C251 zmieniają obraz tylko w 15–35°C – do chłodnych miejsc się nie nadają.
Który model ma zasilanie PoE?
Wszystkie trzy Philipsy mają wbudowane PoE++ i port Ethernet. Samsung obsługuje PoE+ przez adapter RJ45/USB-C kupowany osobno. LG i Sharp nie mają zasilania PoE.
Który ekran ma najostrzejszy obraz?
Najwięcej pikseli na cal mają ekrany 13″ (150 ppi) i 25″ (145 ppi), potem Sharp A2 (131 ppi), a modele 32″ – 93 ppi. Ekrany 32″ ogląda się zwykle z dalszej odległości, więc ta różnica ma znaczenie głównie przy drobnym tekście czytanym z bliska.
Który wyświetlacz e-papier jest najcieńszy?
Sharp EP-CA22 (14,7 mm). Dalej są LG 32RS1Q-B (17,8 mm, w najcieńszym miejscu 8,6 mm) i oba Samsungi (17,9 mm). Philipsy mają 31,7–37,5 mm.
Dlaczego porównywarka nie wskazuje zwycięzcy w rozmiarze i wadze?
Bo zależą od przekątnej – mniejszy ekran zawsze będzie lżejszy. Rozmiar i wagę pokazuję w tabeli, a zaznaczam tylko parametry, które da się uczciwie porównać między ekranami różnej wielkości.
Źródła
Karty katalogowe producentów opisane na stronach produktów: Samsung EM13DX, Samsung EM32DX-A, LG 32RS1Q-B, Philips 13BDL4150IW, Philips 25BDL4150I, Philips 32BDL5150I, Sharp EP-C131, Sharp EP-C251, Sharp EP-CA22.
Autor: Daniel Kowalski – od 2010 roku doradza przy wyborze i wdrożeniu monitorów reklamowych i digital signage (ITPCnet, Monitory-Reklamowe.pl).